Zadzwoń: 531 593 200 lub 512 844 162

Zdjęcie prezentujące przenośniki rolkowe transportujące paczki

Przenośniki rolkowe

Transportery taśmowe Primacon - niezawodne i bezpieczne.

Przenośniki rolkowe - transport ładunków w zakładach produkcyjnych, halach i magazynach

Primacon oferuje wydajne oraz bardzo solidnie wykonane przenośniki rolkowe, które są powszechnie stosowane w wielu dziedzinach przemysłu, przede wszystkim do transportu ładunków jednostkowo pakowanych. Cała konstrukcja oparta jest na wyspecjalizowanych stołach transferujących, które można ze sobą łączyć tworząc uniwersalne systemy przenośników do wielu aplikacji przemysłowych. Wykorzystuje się je do transportu lekkich, średnio ciężkich i cięższych ładunków, idealnie sprawdzają się do przemieszczania palet czy paczek z artykułami różnego pochodzenia. W zależności od modelu transportu oraz typu ładunku dostarczamy przenośniki z rolkami wykonanymi z tworzyw sztucznych lub ze stali. Rolki mogą mieć średnicę od 20 do 50 mm (stalowe). Polecamy również przenośniki rolkowe multikierunkowe, które umożliwiają zmianę kierunku transportu poszczególnych produktów.

Przenośniki rolkowe grawitacyjne

Przenośnik rolkowy z paczkami

Prezentujemy Państwu kompaktowe przenośniki rolkowe bez napędu zewnętrznego, po których ruch odbywa się dzięki grawitacji. Mogą brać udział w transporcie ładunków lekkich i ciężkich w różnych kierunkach. Rolki takich transporterów wykonane są z certyfikowanych tworzyw sztucznych lub stali nierdzewnej i ocynkowanej. Dodatkowo, w razie konieczności, zaopatrzymy nasze roli w specjalne gumowe okleiny, które zabezpieczają przed poślizgiem ładunków. Jako nośnik używamy specjalnej konstrukcji zbudowanej ze stali nierdzewnej, węglowej, kwasoodpornej lub ocynkowanej. Nasze rolki przenośnikowe mogą być przeznaczone do przemieszczania ładunków o wadze nawet do 1000 kg. Natomiast dzięki obecności stalowego płaszcza łożyska rolek są chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Przenośniki rolkowe napędzane elektrobębnami lub motoreduktorami

Jako napęd do przenośników rolkowych wykorzystujemy elektrobębny, elektrorolki lub motoreduktory. Ten łatwy do regulacji napęd pozwala na transport ładunków o różnych wymiarach i wadze zarówno po linii prostej, jak i po łuku. Jako element przenoszący napęd polecamy pas zębaty, okrągły bądź klinowy oraz łańcuchy. Dzięki specjalnej konstrukcji praca odbywa się bez żądnych zakłóceń.

Wszystkie dostarczane urządzenia spełniają wymogi UE, uzyskały deklarację zgodności CE i posiadają pełną dokumentację techniczno-rozruchową.