Zadzwoń: 531 593 200 lub 512 844 162

Zdjęcie prezentujące sprężyny taśmy siatkowej

Taśmy siatkowe

Transportery taśmowe Primacon - niezawodne i bezpieczne.

Taśmy siatkowe – niezawodne w przemyśle spożywczym

Przenośniki taśmowe siatkowe są wysoko wyspecjalizowanymi urządzeniami, które znajdują zastosowanie w głównej mierze w przemyśle spożywczym, gdzie zachodzą procesy związane z obróbką termiczną. Jako powierzchni nośnej używa się taśm siatkowych stalowych, które wykazują odporność na działanie skrajnie wysokich i niskich temperatur. Są powszechnie wykorzystywane w przemyśle mięsnym, garmażeryjnym, owocowo-warzywnym, piekarniczym i cukierniczym. Choć obok zastosowania w transporcie artykułów spożywczych, można je z powodzeniem instalować w zakładach produkcyjnych związanych z przemysłem szklarskim, hutniczym, drzewnym bądź ceramicznym.

Jako napęd do taśm siatkowych używane są elektrobębny, motoreduktory, przekładnie łańcuchowe lub pasowe, natomiast transport produktów może odbywać się w różnych kierunkach. Dlatego udostępniamy taśmy siatkowe poziome, pochyłe, spiralne lub łukowe.

Taśmy siatkowe – wysoce odporna stalowa siatka

Przenośnik siatkowy z ułóżonymi nań serami

Siatki o różnej liczbie oczek są wyjątkowo wytrzymałe na różne obciążenia mechaniczne. Stąd ich uniwersalne zastosowanie do transportu ładunków o różnej wadze. Do wytwarzania taśmy siatkowej używa się stali nierdzewnej, kwasoodpornej, sprężynowej bądź węglowej. Ich konstrukcja pozwala na pracę w niesprzyjających warunkach termicznych. Ponadto można je dodatkowo uzbroić w różne elementy wspomagające transport ładunków, takie jak kliny odprowadzające, obrzeża i burty boczne oraz zabieraki.

Wszystkie urządzenia mające bezpośredni kontakt z artykułami żywnościowymi uzyskały atest FDA (Food and Drug Administration).

Zastosowanie taśm siatkowych:

  • przemysł spożywczy
  • hutnictwo
  • odlewnictwo
  • przemysł ceramiczny i szklarski
  • przemysł przetwórczy
  • przemysł tekstylny
  • transport odpadów
Nasze przenośniki taśmowe siatkowe posiadają dokumentację techniczno-rozruchową oraz deklarację zgodności CE.